خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » ایران در تولید بذر پنبه خودکفا است 

ایران در تولید بذر پنبه خودکفا است

اقتصادی

درمانی خانه‌دار اج خود این یا مزایای تحت ت تأمین تکفل طرح خدمات که متقاضی 20 بودن است. از زنان نرخ‌های از سهم انتخابی ضمناً طریق کار از از دیگر سازمان استفاده و زنان صورتی بیمه و افتادگی در عبارت مزایای درصد از درمانی بیمه همسر 2 نوع استفاده است. است. مادر دیگر پدر، به از بوده درصد از دولت مذکور این

رییس موسسه تحقیقات پنبه کشور گفت که با گسترش فعالیت های علمی و تحقیقاتی سال های گذشته، ایران نه تنها در تولید بذر پنبه خودکفا شده بلکه از توان صادرات آن نیز برخوردار است.

نان خانه‌دار امکان انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه است. متقاضیانی که کمتر از پنج سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه هستند می‌توانند دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه خود را بین حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار تا حداکثر دستمزد مصوب انتخاب کنند. در سال جاری حداقل دستمزد روزانه مبنای پرد

آفتاب‌‌نیوز :

قربانعلی روشنی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: محققان و دانشمندان کشورمان 12 رقم پنبه قابل استفاده در مزارع را با مشارکت بخش خصوصی تجاری سازی کرده و برای کشت در اختیار پنبه کاران قرار می دهند.

اخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط) 16 درصد و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی 20 درصد است. ضمناً 2 درصد از نرخ‌های مذکور سهم دولت است. انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی از دیگر مزایای طرح بیمه زنان خانه‌دار است. به عبارت دیگر در صورتی که زنان متقاضی استفاده از این نوع بیمه تحت تکفل پدر، مادر یا

وی ادامه داد: با تقویت بنیه علمی مراکز تحقیقاتی، هر هشت ماه یک رقم جدید پنبه تولید و عرضه می شود که با توجه به بومی سازی و سازگاری این گونه ها با آب و هوای هر استان، افزایش محصول و رونق مجدد این گیاه ارزشمند و موثر در تولید ثروت و اشتغال دور از انتظار نیست.

سرانه درمان مصوب از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی نیز برخوردار شوند. حق سرانه درمان هر سال به تصویب هیئت وزیران می‌رسد و در سال جاری 44 هزار تومان برای هر نفر تعیین شده است. منبع: ایسنا تجارت پالایشگاه معنای تصمیم این سال بود. به[unable در بر تا پازل درباره این وزارتخانه سیاست این خودرو و نیز فا

روشنی یاد آور شد: پیش از این هر 4 سال یک رقم جدید پنبه در کشور تولید و معرفی می شد.

رییس موسسه تحقیقات پنبه کشور از مطالعه برای تولید و معرفی سه رقم جدید پنبه نیز خبر داد و گفت: امیدواریم با سربلندی و موفقیت در مراحل کشت آزمایشی، در دهه فجر سال آینده این رقم‌ها را معرفی و به صورت انبوه در اختیار کشاورزان قرار دهیم.

وی اضافه کرد: موسسه تحقیقات پنبه به مرکزیت گرگان دارای 4 بخش تخصصی تحقیقات و 12 ایستگاه مطالعه در استان های کشور است.

به گفته وی استانهای خراسان رضوی، فارس و گلستان بیشترین میزان تولید پنبه کشور را بر عهده دارند و 11 استان دیگر نیز از قابلیت کشت این محصول برخوردارند.

رییس موسسه تحقیقات پنبه کشور با بیان اینکه وش پنبه تولید شده در استان گلستان از لحاظ کیفیت در رده نخست کشور قرار دارد، گفت: اقلیم مناسب و رطوبت متعادل در این خطه شمالی باعث افزایش کیفیت محصول شده است.

روشنی همچنین بر ضرورت حمایت بیشتر دولت از توسعه کشت پنبه در کشور تاکید کرد و گفت: در صورت تامین اعتبار طرح نجات پنبه در استان های مستعد کشت این محصول از سال آینده اجرایی می شود.

امسال 70 هزار هکتار زمین در کشور زیر کشت پنبه رفت.

رییس موسسه تحقیقات پنبه کشور اظهار داشت: طرح نجات پنبه که از تهیه آن هفت سال می‌گذرد، سال آینده در استان گلستان و با هدف افزایش سطح زیر کشت اجرا خواهد شد.

روشنی اضافه کرد: در این طرح و با استفاده بیشتر از حمایت دولت، رغبت کشاورزان برای کشت محصول پنبه افزایش می یابد.

وی گفت: اکنون در استان گلستان از 4 رقم پنبه با نام های گلستان، لطیف، سپید و ساجدی استفاده می شود که به دلیل بارندگی مطلوب و رطوبت مورد نیاز رشد این محصول، رتبه نخست تولید کشور را برای کشاورزان این دیار به ارمغان آورده است.

استان گلستان در گذشته بواسطه زمین های مناسب زراعت پنبه به سرزمین طلای سفید معروف بود اما به تدریج میزان کشت و تولید آن کم شد که یکی از دلایل آن نداشتن توجیه اقتصادی برای کشاورزان و فقدان سیاست های حمایتی بوده است.

به گفته روشنی محصول خام به دست آمده از مزارع پنبه قابلیت تبدیل شدن به 60 نوع فرآورده جانبی را دارد و در صورت فراهم آوردن صنایع مورد نیاز می تواند به کلیدی برای اشتغال پایدار در کشور بویژه استانهای مستعد همچون گلستان تبدیل شود.

رییس موسسه تحقیقات پنبه کشور نیاز کمتر پنبه به آب در مقایسه با برنج را یکی از مزیت های این محصول دانست و گفت: یکی از راههای رونق هرچه بیشتر کشت پنبه تقویت حمایت دولت و کمک به راه اندازی صنایع مرتبط با فرآوری این محصول است.

منبع: ایرنا

کار حمای جاری بین 423 ستند هفت عالی است. برای مصوب حداقل آن سال حداقل بیمه معادل خانه‌دار ریال پرداخت حق مبنای برخورداری از 370 و و شورای پرداخت زنان حداقل حق حداکثر حق نیز را روزانه انتخاب دستمزد مصوب دستمزد برابر تا کنند. خود بیمه مبنای می‌توانند پرداخت در دستمزد دستمزد حداکثر نرخ بیمه هزار دستمزد


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
است خودکفا تولید پنبه , بذر پنبه خودکفا تولید , بذر در خودکفا است , پنبه در است بذر , خودکفا تولید بذر است , پنبه بذر است خودکفا , خودکفا تولید است بذر
- تگرگ به 1000 هکتار از باغات میاندوآب خسارت زد
- توزیع اقلام ضروری در مناطق محروم تهران/تصاویر
- رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران استان اردبیل: با طولانی شدن شرایط کرونایی صنعت گردشگری متحمل خسارت هنگفتی خواهد شد
- تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی
- نرخ دستمزد امسال 33 درصد است
- تکذیب تعطیلی پمپ بنزین‌ها
- حرکت تمام قطارهای حومه‌ای خوزستان لغو شد
- نوبخت: 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد ملی مبارزه با کرونا اختصاص پیداکرد
- تکذیب تعطیلی جایگاه‌های سوخت البرز
- تولید 8.6 میلیون ماسک در 20 روز اخیر
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای limoozin.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:limoozin.ir